איך מייצרים פיברגלס?

 

שימוש בזכוכית נוזלית

 
אחד מהחומרים החשובים ביותר והשימושיים ביותר, הוא הפיברגלס. למעשה, יש מי שקוראים לפיברגלס זכוכית סיבית. זהו תיאור די מדויק שלה, וזה בעצם היתרון האדיר של הפיברגלס - מדובר על יכולת לעבד את הזכוכית המוכרת, אבל לצורה סיבית - ולכן גם יש לה לעתים מגע רך יותר מזכוכית רגילה, אבל היא עדיין קשה מאד ועמידה במיוחד. כיום, מייצרים מהפיברגלס מוצרים שונים, אך האם עצרתם פעם לשאול את עצמכם איך מייצרים פיברגלס? מדובר על תהליך ייצור ייחודי מאד. יש גם דרכים שונות לייצור פיברגלס ביתי, אם תהיו מעוניינים להתנסות בכך בעצמכם.
 

אז איך בעצם תהליך הייצור יוצר לפועל?

 

איך מייצרים פיברגלס

 
בראש ובראשונה, כדי להבין איך מייצרים פיברגלס, עליכם לזכור שמדובר על מוצר שבבסיסו עשוי מזכוכית. לכן, יש להשתמש בזכוכית במצבה הנוזלי. את זה עושים כמובן בבתי החרושת השונים, או שנפחים עושים זאת באופן ידני. זכוכית כידוע עשויה ממים וחול, ומעוד מספר חומרים מייצבים. לטובת הפיברגלס, משנים לעתים את ההרכב הפנימי של הזכוכית הנוזלית (זה בעצם היה הקושי עד לפני כמה עשרות שנים - איך לשנות את הרכב הזכוכית כך שגם בשימוש בסיבי פיברגלס, היא לא תישבר ותשמור על התכונות שלה).
מה עוד חשוב לדעת על הייצור?
 

החדרה דרך חורים

 
בשלב הבא לייצור של פיברגלס, יש העביר את הפיברגלס דרך חורים זעירים מאד. החורים הללו הם אלו שמאפשרים את הייצור של הפיברגלס. אם אי פעם תהיתם איך מייצרים פיברגלס, הרי שצריך לזכור שבמעבר של הזכוכית הנוזלית דרך החורים הקטנים - מקבלים את צורת הסיב המוכרת - זהו חוט דקיק מאד שהוא הפיברגלס, ויש לו תחושה קשה יחסית. כמובן שלאחר מכן, מעבירים את הזכוכית בתהליכים מיוחדים של עיבוד ושל צינון. הרצון הוא שהזכוכית תקשה- אבל גם תשמור על מידה מסוימת של גמישות שנדרשת עבור הסיב.
 

האם יש דרך לייצור ביתי של פיברגלס?

 
בהחלט כן! אם תהיתם איך מייצרים פיברגלס בבית שלכם, הרי שאפשר לעשות זאת באופן עצמאי - עליכם להצטייד בפוליאסטר, בחומרים מקשיחים, וכך בקופסה שלתוכה תוכלו ליצור את הפוליאסטר ולהכין ממנו פיברגלס. שימו לב שבתהליך העיבוד והערבוב של החומרים, עליכם לעשות זאת בזהירות, ולתת לחומר את זמן הייבוש הראוי, ואז להסיר אותו בזהירות מהתבנית. התוצאה הסופית תהיה כמובן גוש של פיברגלס שתוכלו לעשות בו שימוש. עם זאת, ברור שבהכנה הביתית של הפיברגלס, לא מגיעים לאותה תוצאה איכותית ומעולה כמו התוצאה שיש במפעלים השונים שבהם מייצרים את הפיברגלס.
 

להזמין את העבודות האיכותיות ביותר

 
לאחר שהבנתם איך מייצרים פיברגלס, לא נותר לכם אלא ליהנות מהחומר הנ"ל דרך מוצרים שונים. אתם מוזמנים ליצור קשר עם טל פיברגלס - החברה המובילה בישראל למכרה ושיווק של מוצרי פיברגלס מגוונים במיוחד.
 
לטיפים נוספים וייעוץ או ברור חייגו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם!

צלצלו עכשיו- 073-7841511