היתרונות של פיברגלס על פני פלסטיק

 
היכרות עם סוגים שונים של חומרי גלם היא עניין חשוב עבור גופים שונים בתחומי הבנייה, השיפוצים, התעשייה הקלה והכבדה ועוד. בשביל לבחור את החומר הכי מתאים לכל פרויקט, צריך להבין מה מאפיין את החומרים השונים וכמובן גם מה ההבדלים ביניהם. לאחר מכן, ניתן להיכנס אל עובי הקורה כדי לנסות להבין את המשמעות של בחירת חומרי גלם מסוימים לעומת אחרים גם ברמה הכלכלית.

ההשוואה הכי מעניינת היא בין פיברגלס לבין פלסטיק. על פניו, מדובר על חומרים דומים כי שניהם מציעים זמינות גבוהה, מחירים יחסית נמוכים ויחסי ציבור חיוביים. אבל אם נכנסים אל עובי הקורה, רואים שיש לא מעט הבדלים בין האפשרויות השונות שעל הפרק.

 

מה ההבדל בין פיברגלס לבין פלסטיק?

 
הנה 3 פרמטרים שבאמצעותם אפשר לבסס בצורה טובה יותר את ההבדלים בין פיברגלס לבין פלסטיק, כמו גם לעמוד על היתרונות היחסיים של הפיברגלס:

  1. גמישות – פיברגלס הוא חומר גלם שאותו מייצרים מסיבי זכוכית. התוצאה היא לוחות פיברגלס גמישים מאוד, שבהם ניתן להשתמש לשלל צרכים ומטרות. לשם השוואה, הפלסטיק הוא כמובן חומר גלם גמיש יותר מהמתכת – אבל הרבה פחות גמיש מהפיברגלס. אז אם המטרה היא למצוא חומר גלם גמיש ואמין, פיברגלס מקבל כאן יתרון משמעותי.
  2. משקל נמוך – בעלי מקצוע מתחומי התעשייה מעדיפים את הפיברגלס בגלל הצפיפות הנמוכה. במילים פשוטות, המשמעות של צפיפות נמוכה הוא משקל נמוך. היות וניתן להשיג פחות או יותר את כל לוחות הפיברגלס במשקל נמוך, קל יותר להביא אותם ממקום למקום ולצמצם את עלויות השינוע, הלוגיסטיקה וההובלה. גם זה יתרון משמעותי עבור נציגים מענפי התעשייה והוא גם רלוונטי בענפי הבנייה, המסחר, השירותים ועוד.
  3. בידוד ועמידות מפני חום – אי אפשר להסביר מה היתרונות של פיברגלס על פני פלסטיק בלי להזכיר את הפרמטר של בידוד ועמידות מפני חום. בעוד פלסטיק הוא חומר גלם שאותו חובה להרחיק מנקודות חום אם לא רוצים להגיע למצב שבו הוא נמס, לוחות פיברגלס מצליחים לשמור על עמידות גבוהה גם בתנאים מאוד לא פשוטים. למעשה, הבידוד והעמידות של לוחות פיברגלס מפני חום הם גם המאפיינים שמעניקים לו עדיפות.

 
פיברכלס
 

מה עושים עם פיברגלס לעומת פלסטיק?

 
דווקא בהיבט של שימושים אין הרבה הבדלים בין לוחות פיברגלס לבין לוחות פלסטיק. גם לוחות פיברגלס וגם לוחות פלסטיק יכולים לשמש לטובת חיזוק סוגים שונים של מבנים, למרות מגוונות בתעשייה הקלה והכבדה או לפרויקטים בענפי הבנייה והשיפוצים. כמו כן, לוחות פיברגלס ופלסטיק משמשים ליצירת בידוד ויש כאלה שנעזרים בהם לטובת הפרדה.

המקום שבו כן ניתן לראות גם את ההבדל בין לוחות פיברגלס ולוחות פלסטיק וגם את היתרון של הפיברגלס הוא הבידוד. אם המטרה היא להשיג בידוד מפני רעשים וטמפרטורה, יש ללוחות פיברגלס יתרון ייחודי.

 

התאמה אישית של לוחות פיברגלס

 
שווה להזכיר את היתרון של לוחות פיברגלס מבחינת התאמה אישית. אלו לוחות שאותם ניתן לייצר בהתאמה אישית לצרכים של קהל היעד והלקוחות. בין היתר, התאמה אישית כזו מבוססת על ייצור של לוחות פיברגלס לפי תכונות מיוחדות של צפיפות, גודל, גמישות, עובי ועוד.