למה פיברגלס נפוץ בתעשייה?

 
פיברגלס הוא חומר גלם שכיח עשוי סיבי זכוכית. על פניו, עצם השימוש בסיבי זכוכית על מנת לייצר סוגים שונים של לוחות פיברגלס אמור לפגוע בעמידות של התוצאה הסופית. אבל בפועל, לוחות פיברגלס הם חלק בלתי נפרד מהתעשייה הקלה והכבדה. מכאן והלאה, מעניין לבדוק למה פיברגלס נפוץ בתעשייה ומה בעצם היתרונות שלו על פני חומרי גלם אחרים.

קודם כל, כדאי להכיר את היתרונות של פיברגלס תעשייתי על מנת לשלב אותו בפרויקטים מסחריים שונים. במידת הצורך, אפשר להתייעץ עם בעלי מקצוע לגבי תכונות של פיברגלס לתעשייה ואז גם לקבל הצעת מחיר מסודרת על לוחות שלמים. אבל כמו תמיד, הכל מתחיל בסקירת היתרונות והתכונות הכלליות.

 

התכונות והמאפיינים של פיברגלס

 
הנה כמה מאפיינים שעוזרים להבין איך פיברגלס הפך לחומר גלם כל כך נפוץ בתעשייה המקומית והעולמית:

  • גמישות – פיברגלס נפוץ בתעשייה כי הוא גמיש. השימוש בחומר עשוי סיבי זכוכית מוכיח את עצמו עם גמישות רבה, אפילו בהשוואה לפלסטיק. אבל בניגוד לפלסטיק שנוטה להיות שביר וגם לא מספיק בטיחותי, לוחות פיברגלס פותרים את הבעיה.
  • צפיפות נמוכה – סקירה מלאה של תכונות פיברגלס מראות את הצפיפות הנמוכה שלו. בזכות הצפיפות הנמוכה, המשקל של לוחות פיברגלס נמוך מאוד וקל לשנע אותם ממקום למקום. הצפיפות הנמוכה של לוחות פיברגלס חוסכת במאמץ, בהוצאות ובעלויות שינוע והיא מאפשרת לשלב אותם גם בפרויקטים יחסית גדולים ועם חומרי גלם אחרים.
  • התאמה אישית – הערך המוסף של פיברגלס תעשייתי בא לידי ביטוי בכך שניתן להזמין את הלוחות בהתאמה אישית. התאמה אישית מן הסוג הזה מבוססת למשל על עובי הלוחות, הצפיפות המבוקשת שלהם מהמפעל, מידת הגמישות וכן הלאה. מהרגע שבו אפשר לייצר לוחות שונים בהתאמה אישית, מגוון האפשרויות הופך להיות פחות או יותר בלתי מוגבל.
  • עמידות בטמפרטורות גבוהות – אי אפשר לדבר על היתרונות של פיברגלס לתעשייה בלי להזכיר עמידות בפני טמפרטורות גבוהות. זה יתרון שדווקא לקוחות הקצה לא תמיד מעריכים, בין היתר כי הם לא יודעים מה קורה מאחורי הקלעים. אבל בפועל, עמידות בטמפרטורות גבוהות היא תנאי שאין להתפשר עליו בכל הנוגע לבחירת חומרי גלם תעשייתיים. כאן נכנס לתמונה פיברגלס וההסבר להצלחתו.

 

מה עושים עם פיברגלס?

 
פיברגלס נפוץ בתעשייה כי את הלוחות הגמישים שלו אפשר להשיג בצפיפות נמוכה ומשקל נמוך, גם בהתאמה אישית וגם בהתראה קצרה לעמידות בטמפרטורות גבוהות. אך לצד התכונות הללו, כדאי לדעת מה עושים עם פיברגלס.

פיברגלס משמש למשל לשדרוג וחיזוק מבנים. בגלל שלוחות פיברגלס הם בעלי משקל נמוך, ניתן לשלב אותם בתוך מבנים בלי להשפיע בצורה משמעותית על המשקל שלהם. אז מצד אחד, לוחות פיברגלס מחזקים את המבנה והופכים אותו לעמיד יותר. מצד שני, אין להם השפעה על המשקל והם לא מעכבים את הפרויקט.

 

איך בוחרים פיברגלס?

 
עוד סיבה טובה להצלחה של פיברגלס בתעשייה קשורה לזמינות שלו. נציגי תעשייה קלה או כבדה יכולים כיום ליצור קשר עם חברות שמתמחות בייצור לוחות פיברגלס בהתאמה אישית, להתייעץ איתם לגבי הבדלים בין חומרי הגלם ולקבל פתרונות מיידיים. כל זה הופך את לוחות הפיברגלס לנפוצים מתמיד, בעיקר במקומות שבהם משתמשים בפתרונות תעשייתיים מתקדמים ואיכותים ביותר.