מה חשוב לדעת על חומר הפיברגלס

 

הכירו את הפיברגלס

 
הפיברגלס הוא אחד החומרים הכי משומשים שיש ואמנם רובנו נכיר אותו אך חלק קטן מאיתנו באמת יידעו למה הוא משמש. החומר הנפלא הזה עשוי מסיבי זכוכית דקים מאוד ולרוב משתמשים בו בתעשיית חומרי הבידוד והטקסטיל. חלק ניכר מהייצור שלו הוא למען ייצור בדים חסיני אש ושיתוך. גם תעשיית הפלסטיק עושה בו שימוש כחומר מחזק לפלסטיק כאשר גם שרף אפוקסי נכנס לתמונה או שרף פלסטי.
כבר מתקופות קדומות יותר ניסו לייצר סיבים דקים שישמשו את התעשייה אך רק במאה התשע עשרה עם התפתחות התעשייה נוצרו סיבים דקים מספיק.
 

מה חשוב לדעת על חומר הפיברגלס?

 
  • הפיברגלס משמש להרבה שימושים בתעשייה וגם במגזר הפרטי משתמשים בו לא מעט. השימושים בויכולים להיות כה רחבים עד שהוא משמש גם לכוסות לשתייה חמה וקרה, גם לקנקנים ולבקבוקים, גם לחלונות וקירות שקופים וחזקים ואפילו לבריכות פרטיות. מדובר על חומר חזק מאוד ואמנם אינו חזק כמו בטון או מתכת אך מספיק חזק כדי לעמוד בשימושים מסוימים שיחד עם המחיר הזול שלו באופן יחסי לחומרים אחרים הוא מהווה פתרון מעולה.
  • לפיברגלס יש יחס נפח ומשקל גבוה מאוד, זאת אומרת שהוא גדול מאוד ביחס למשקל שלו משמע מאוד לא צפוף. זה נותן לו יתרון בשימושים מסוימים כמו למשל השילוב בתעשיית הטקסטיל, בכוסות ואפילו בחלונות ובבריכות אך מצד שני יכולת ההעמסה הנמוכה שלו היא אחת מהנקודות הבעייתיות אצלו. יחד עם זאת, הוא פגיע באופן יחסי ללחות שיכולה להרוס אותו ולכן בדרך כלל מורחים עליו חומרי שימוש שידחו את המים.
  • כאשר הלחות נספגת בסיבים של הפיברגלס היא מרחיבה את הסדקים המיקרוסקופיים שלו ומחלישה את הסיבים עצמם. כל שהסיב דק יותר הוא עמיד יותר לשחיקה אך מבחינה טכנית קשה מאוד לייצר סיבים דקים.
 

השילוב של פיברגלס עם פלסטיק: שילוב מנצח

 
למרות שלפיברגלס יש כמה חסרונות בולטים מאוד בעמידות ללחות ולמשקל,יחד עם פלסטיק השילוב שלהם מעולה. מצד אחד הפלסטיק לא מקבל עוד משקל שיכול לפגוע בשימוש הפשוט והקל שידוע לכולנו ויחד עם זאת הוא מקבל עמידות מעולה בזכות הסיבים הדקים.
 
לעבודות פיברגלס שונות ומותאמות אישית פנו אלינו בטל פיברגלס עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם.