איך מוצרי פיברגלס עוזרים לקבלני תשתיות מים וביוב?

 
סוגים שונים של פיברגלס משולבים כיום בפרויקטים שנמצאים תחת תחום האחריות של קבלני תשתיות מים וביוב. במאמר הבא נסביר מה היתרונות של מוצרים כאלה, למה הם נפוצים בענפי תעשייה שונים ומה בכלל אפשר לעשות איתם.

היכרות עם התכונות של מוצרי פיברגלס יכולה לשפוך אור על הביקוש עבורם מצד קבלני תשתיות מים וביוב. בגלל שנכון להיום קבלני תשתיות מים וביוב הם קהל היעד העיקרי של המוצרים האלה, יש מקום לשאול מה היתרונות והערך המוסף שלהם בהשוואה לאלטרנטיבות. לאחר מכן, ניתן להיכנס אל עובי הקורה ולהשוות גם בין המוצרים עצמם – כמו למשל כדי לדעת כמה כל מוצר כזה אמור לעלות, מה אפשר לעשות איתו ואיך משדרגים באמצעותו פרויקטים קיימים של תשתיות מים וביוב.

קודם כל, מוצרי פיברגלס עוזרים לקבלני תשתיות מים וביוב בגלל נפח המשקל הייחודי שלו. מצד אחד, משטח פיברגלס שוקל הרבה פחות מאשר משטח בגודל דומה של פלסטיק או עץ. מצד שני, מוצרי פיברגלס מצליחים להיות לא פחות חזקים, עמידים ונוחים. אז מכאן והלאה, כל שנותר הוא לשלב את משטחי הפיברגלס במקומות הנכונים.

 
 

מה עושים עם מוצרי פיברגלס?

 
הביקוש למוצרי פיברגלס בקרב קבלני תשתיות מים וביוב עוד יותר מפתיעה, כאשר מביאים בחשבון למשל את העובדה שהם לא אטומים לגמרי נגד נוזלים. בגלל שמדובר על סיבי זכוכית קטנים, נוזלים עלולים לחדור אל תוך הרווחים ואף להרחיב סדקים מיקרוסקופיים עד כדי שחיקה של המשטח. מצד שני, יש כיום את הטכנולוגיה המאפשרת לייצר מוצרי פיברגלס בהתאמה אישית לצרכים של קבלני תשתיות ומים.
הנה למשל כמה פרויקטים שבהם מוצרי פיברגלס מאוד עוזרים לקבלני תשתיות ומים:

  • תוספת חיזוק או חומר בידוד – קבלני תשתיות ומים ומבינים כיום שיש צורך בתוספת חיזוק או חומר בידוד למשטחי פלסטיק רגילים. על מנת להשיג את המטרות האלה עם חומר גלם זמין, קבלני תשתיות ומים נותנים עדיפות לאפשרות של פיברגלס.
  • חיזוק ומניעת סדיקה במערכות טיח וציפויי חוץ – העובדה שסיבי פיברגלס עצמם לא אטומים לחלוטין בפני מים לא מונעת את האפשרות להשתמש בהם על מנת לחזק ולמנוע סדקים במערכות טיח וציפויי חוץ. בפועל, מה שקורה הוא שמשטחי הפיברגלס אוטמים את הסדקים הקיימים בתוך מערכות הטיח וציפויי החוץ ולכן גם קבלני תשתיות מים וביוב מעדיפים אותם.
  • זיפות גגות עם זפת חמה – יש המון קבלני תשתיות ומים שמעורבים בעבודות של איטום גגות. בגלל שבעלי מקצוע מן הסוג זה מכירים לעומק את ההתנהגות של מים ואת פתרונות ניקוז המשקעים מגגות, הם מעדיפים להשתמש במוצרי פיברגלס כדי שיספגו לתוכם את שכבת הזפת העליונה וכך יאפשרו היצמדות טובה יותר בינה לבין שכבת הזפת התחתונה.