שלבי תהליך ייצור פיברגלס

 
הפיברגלאס הוא אחד החומרים הכי חשובים שיש בתעשייה ובזכותו אנו זוכים להרבה מוצרים איכותיים שימושיים בזכות התכונות המדהימות שלו. הפיברגלאס משמש כל כך הרבה תעשיות ולכל כך הרבה מוצרים אך איך בכלל מייצרים אותו? זה הזמן להכיר את אחד התהליכים שעומדים מאחוריו ומביאים אותו לעולם.
 

מהו בכלל הפיברגלאס?

 
הפיברגלס הוא למעשה סיבי זכוכית שניתן לשלב גם בתעשיית מוצרי טקסטיל וגם בתעשיית הפלסטיק. רוב השימושים שאנו מכירים מהפיברגלאס הם כמובן כחלק מתעשיית הפלסטיק, וכך למעשה אנו זוכים לכוסות, קופסאות, סולמות ועוד שלל אביזרים גדולים וקטנים ואפילו בריכות שחייה שלמות, ומצד שני ניתן לייצר ממנו גם סיבי בד שיוכלו להיות עמידים מאוד גם בפני אש. שלבי הייצור של הפיברגלאס מסקרנים לא פחות מהתכונות שלו.
 
פיברגלס
 

מהם שלבי הייצור לפיברגלס?

 
לעבד אותן, התהליך הזה מתבצע בכמויות גדולות מאוד מסביב לגלובוס וגם בישראל. יש צורך לעבוד עם זכוכית רכה יותר כדי שיהיה אפשר לעבד אותה בצורה נוחה יותר, כאשר כך מתקבלת הצורה הסיבית שלה. אז מהם השלבים לתהליך ייצור הפיברגלס?
 

שינוי הרכב הזכוכית

 
התהליך עצמו מתחיל משימוש בזכוכית נוזלית. הזכוכית מגיעה בצורתה הנוזלית לפני היא הופכת להיות קשה, שבצורה זו אנו מכירים אותה ואת רוב כל השימושים שלה, אם כי בכדי לעבד את הפיברגלאס יש צורך בעבודת נפחות ידנית או עבודה מאסיבית בבתי חרושת. בתהליך זה ניתן לשנות את הרכב הזכוכית כך שתהיה עמידה יותר ותשמור על כל התכונות שלה.
 

דילול החומר ע"י טכנולוגיה מתקדמת

 
כדי ליצור את צורת הסיבים, שאותם יהיה ניתן לשלב בתעשיות השונות. יש צורך בהעברת הפיברגלאס דרך חורים זעירים ביותר. החורים הללו מאפשרים את הייצור של החומר עצמו וככל שהסיבים יהיו דקים יותר הם יהיו שימושיים יותר ועמידים יותר אם כי יש גם היום גבול בתעשייה עד כמה דק אפשר ליצור אותו ונדרשת לסיבים דקים מאוד טכנולוגיה מאוד מתקדמת, מה שאין לכל מפעל. החוט אמנם דקיק אך קשה מאוד, ולאחר מכן מצננים אותו, הרי זכוכית נוזלית רק בטמפרטורות גבוהות למדי.
קראו מדוע הפיברגלס נפוץ בתעשייה
 

צינון החומר

 
תהליך צינון הזכוכית מתבצע בעירבון מוגבל כיוון שיש עדיין צורך שהיה תהיה מעט נוזלית וצמיגית כדי שלא תישבר, הרי אי אפשר לשלב את אותם סיבים כאשר הם קשים לחלוטין.
 

שילוב החומר עם חומרים פלסטיים שונים

 
אחרי שנוצרים הסיבים הנוזליים ניתן לשלב אותה ביצירת בדים חסינים או בשילוב עם חומרים פלסטיים שונים, וכך ליצור את התערובות שכולנו מכירים שאותן ניתן ליצור לכל מיני תבניות, כולל קביעת המינונים כדי שיהיה אפשר לקבוע את התכונות שלהם. זה למעשה מה שמבדיל בין הסוגים השונים של הפיברגלס כאשר כל אחד יכול להיות באיכות אחרת.
 

עבודות פיברגלס איכותיות-רק אצל טל פיברגלס!

 
אנו בטל פיברגלס מציעים לכם ליהנות מהשירותים המתקדמים שלנו ומעבודותפיברגלאס באיכות גבוהה, פנו אלינו עוד היום ותיווכחו בעצמכם.
 
לטיפים נוספים וייעוץ או ברור חייגו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם!

צלצלו עכשיו- 073-7841511