תשתיות ביוב ומים

 
חברות בנייה, יזמים אנשים פרטיים וקבלני ביצוע מכירים היטב את החשיבות של תשתיות ביוב ומים וההשפעה על איכות החיים שלהם.
לכן הן צריכות לקבל את מלוא תשומת הלב במהלך הקמה, תחזוקה ושיפוץ של בניין מודרני. בדיוק אנחנו כאן בטל פיברגלס נכנסים לתמונה עם שלל מוצרים ושירותים שיכולים לחסוך עבורך זמן וכסף.

 

מה ההבדל בין תשתיות ביוב ומים?

 
תשתיות מים וביוב לא בנויות באותה צורה, למרות שיש גם מאפיינים שמשותפים להן, ההבדלים החשובים קובעים כיצד מקימים אותם ואפילו מה תהיה רמת העמידות של המערכות מפני בלאי ושחיקה. וגם לפי סוג המבנה, ככל שהמבנה גדול יותר כך יש צורך בתשתית מסועפת ומורכבת שתאפשר להתמודד עם המים ועם הביוב.

 

כל מה שצריך לדעת על מערכת הביוב

 
למערכת הביוב ולתשתית שמובילה את השפכים דרך צינורות הניקוז יש תפקיד היגייני ובריאותי, התפקיד שלה הוא לפנות את כל השפכים הנוצרים בתוך הדירות והבניין החוצה. הפינוי החוצה מתבצע דרך חיבור של המערכת בבניין למערכת ביוב עירונית, שמתפקדת באופן דומה ואף ממשיכה להזרים את השפכים השונים הלאה אל מרכזי טיהור שפכים או במקרים מסוימים ישירות אל הים או הנהר. כמו כן, יש מקומות שבהם אין תשתיות מפותחות ולכן הפינוי של השפכים הוא אל בורות ספיגה או גופי מים זורמים.

 

איך היא פועלת?

 
אופן הפעילות הוא פשוט מכפי שנהוג לחשוב, מספר עקרונות המנחים שאחריהם אפשר לעקוב אם רוצים לדעת מה מאפיין ומגדיר מערכת מן הסוג הזה:

  • כוח הכבידה –בזכות כוח הכבידה ניתן לבצע חלק ניכר מהפעילות של המערכת, מה שאומר שאין צורך להשתמש במשאבות. כמובן שבמקרים מסוימים משתמשים במשאבות על מנת להתגבר על מגבלות של כוח הכבידה, אך מערכת הביוב מתפקדת באופן פשוט כאשר היא אינה צריכה אנרגיה.
  • נקודות קצה – כיורים, אסלות ואגני מקלחת או אמבטיות מתפקדים בתור נקודות הקצה של תשתיות ביוב. ברוב המקרים, הן נמצאות בתוך הדירות של בנייני מגורים ויש להן תפקיד קריטי בכל מה שנוגע להעברת השפכים אל תוך המערכת והתשתיות.
  • צנרת הביוב – בעזרת הצנרת ניתן להעביר את השופכים ולפנות אותם מהבניין. מצד אחד, היא גם חשופה לבלאי ולשחיקה כי יש בה אחוזי לחות גבוהים ולכלוך. מצד שני, היא מתפקדת ועוזרת לשמור על הבניין ומונעת פגיעה בשאר המערכות החיוניות.
 
 

מה מאפיין תשתיות מים?

 
על רקע האמור לעיל אפשר גם להבין טוב יותר את ההבדל בין מערכות מים וביוב. לשם השוואה, מערכת מים כוללת חיבור לצנרת מים מתוקים ולא לצנרת השופכים. גם המטרה שלה היא לאפשר חיבור אל מערכת המים המתוקים של העיר, כמו גם להזרים את המים בלחץ אל נקודות הקצה – החל מהברזים, דרך סוללות המים הקרים והחמים ועד למערכת כיבוי האש.

כמו כן, במערכת של תשתית מים מנסים לייצר לחץ מים באחת משתי הדרכים הבאות: או כאשר מקור המים הוא במגדל גבוה ולפי חוק הכלים השלובים, או עם משאבת מים שתפקידה להעלות אותם כלפי מעלה. כפי שאפשר להבין, החיבור אל נקודות הקצה הוא חלק מהתשתית וצריך לדאוג לבצע אותו בצורה נכונה אם רוצים להבטיח אספקה סדירה של מים מתוקים אל כל דיירי הבניין.

 

מהם המוצרים המתאימים עבור הקמת התשתיות?

 
עם כל ההבדלים בין שתי המערכות, יש גם כמה סוגי מוצרים שמשותפים להן:
  • סולמות
  • פודסטים
  • מדרגות
  • מכסים
  • סבכות
  • סגרים

כפי שאפשר להבין, המוצרים השונים הם חלק בלתי נפרד מהתשתית והם מסוגלים לקבוע האם המים יגיעו לבתים – והאם השופכים יזרמו החוצה אל מערכת הפינוי התקינה והעירונית.
 
 

בחרו את המוצרים המתאימים

 
נציגי טל פיברגלס מעניקים ייעוץ מקדים והכוונה מקצועית לרבות מדידות מדויקות בשטח. על בסיס המדידות הללו יהיה לך קל יותר לבחור את המוצרים המתאימים עבור הקמת התשתיות – או לחילופין לצורך תחזוקה שלהן וטיפול בתקלות. בנוסף, אנו עומדים בלוח הזמנים על ידי אספקת מוצרים מהירה ומאחורינו שורה ארוכה של לקוחות מרוצים.
למידע וייעוץ התקשרו עוד היום 073-7841511